Nasıl Youtuber olunur ?

Son yıllar da popüler olan “youtuber” olma fikri beni bile düşündürüyor açıkçası, sadece video çekerek güzel paralar kazanmak kim istemez ki haksız mıyım …
Bende bu fikre sahip insanlara yardımcı olma niteliğinde bir yazı yazayım dedim umarım beğenirsiniz.
İlk başta videolarınız çekebileceğiniz lens ve flaş özelikli bir video kameraya ihtiyacınız olacaktır, telefon ile çekmek biraz sıkıntı gibi ama kamerası güzel bir telefon ile de çekilebilir.
Sıra geldi ne çekeceğim den önce unutmuşum kanal ismi lazım bize eğer vlog tarzı yani kendiniz ile ilgili challenge bakım ürünleri gibi bir şey yapmak istiyorsanız kişisel bir isim koyabilirsiniz ama yok ben oyun videoları komik videolar yada kurumsal videolar çekmek istiyorum diyorsanız yapacağınız video içeriğine yönelik bir isim koymanız gerekir .
Mesela gezi videoları dünya turları gibi videolar çekmeyi düşünüyorsanız gezi rehberi gibi bir isim uygundur diye düşünüyorum.
Diyelim ki ismimizi de bulduk bundan sonra ne yapmamız gerekiyor .
Çok basit belirli günlerde videolar yükleyeceksiniz video açıklamaları olacak etiketleri doğru kullanacaksınız ve gündemdeki olaylara yakın videolar hazırlayacaksınız.
Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim hemen söylüyorum 🙂 Geçenlerde stres çarkı denen bir alet çıktı biliyorsunuz ve bir kaç gün geçmeden youtube stres çarkı videoları ile doldu taştı bunun gibi gündemde kalmak sizlere takipçi kazandıracaktır. Belirli bir abone sayısına ulaştıktan sonra diğer youtuber’lar ile videolar çekmek için mailler gönderin vs illa biri geri dönecektir size daha çok tanınmak için . Abone sayınız güzel artık popüler olma yolundasınız şimdi para kazanmaya geçelim.
Google ad sense uygulaması sizlerin youtube kanalına videolarda gördüğünüz sinir bozucu reklamları veriyor bu reklamları sizinde kanalınıza verecektir başvuru yapıp bekliyorsanız geri dönüş sağlıyorlar zaten. Hatırlatma yapayım telif hakkı yememeye gayret gösterin mesela müzik kullanmayın videolarınızda youtube düzenlemedeki müzikleri kullanın .

Videolarınızı düzenlemek için hangi programları öneririm !
1. Camtasio studio
2. Adobe photoshop
3. Adobe after effect
youtube’dan kolayca videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyorum .

admin

20 / Software Developer / MetalHead \m/

Nasıl Youtuber olunur ?” için 10 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir